گروه آیسان

گروه طراحی فضای سبز  آیسان خلیلی آذر که در زمینه خدمات طراحی ، مشاوره ، اجرا و نگهداری فضای سبز و خدمات کشاورزی فعالیت میکند

اطلاعات تماس
ایران - تهران - البرز
تهران-البرز-اصفهان-مازندران
info@aisangroup.com
9124660401 98+

طراحی و اجرا دیوار سبز

دیوار سبز یا دیوار زنده

طراحی و اجرا دیوار سبز

دیوار سبز که با نام دیوار اکسیژن یا گرین وال نیز شناخته می شود، دیواری عمودی یا افقی است که یکسری گیاه به صورت عمودی بر روی آن کاشته می شوند. این دیوار انتخابی هوشمندانه برای طراحی محل زندگی و کار است. این پنل های گیاهی علاوه بر مزیت های زیست محیطی و کاهش آلودگی هوا، فضا را زیبا و شاداب تر کرده و حس سرزندگی را به محیط می آورند. طراحی و اجرای دیوار سبز را در تمام بخش های خارجی و داخلی یک ساختمان می توان انجام داد. می توانید از آن به عنوان تابلویی در فضای منزل استفاده کنید و یا آن را در حمام نصب کنید و از گیاهان خزه دار رطوبت دوست بهره بگیرید. در هر صورت دیوار سبز مانند عنصری زنده در فضای زندگی شما به آن روح می بخشد.

این پنل گیاهی نقشی موثر در پاکسازی هوای محیط پیرامونمان دارد. با طراحی و اجرای دیوار سبز می توانید تاثیر آلاینده های خطرناک در محیط زندگی یا کارتان را کمرنگ تر کنید و چهره زیبایی به فضا ببخشید. همچنین تصویر دیواری سبز و گیاهی بسیار لطیف تر و جذاب تر از دیوارهای خشن سیمانی است. گروه طراحی فضای سبز آیسان خلیلی آذر شما را در این انتخاب همراهی می کند.

مزایایی که این دیوار برای محیط پیرامون خود دارد، آن را به گزینه ای محبوب و پرکاربرد در این روزها تبدیل کرده است. پنل هایی که می توانند هم در داخل خانه و هم بیرون از آن به کار بروند.

گیاهان مناسب برای طراحی
و اجرای دیوار سبز

اگر دیوار سبز کاربرد بیرونی دارد و قرار است خارج از در معرض هوای آزاد قرار بگیرد، باید به اقلیم منطقه دقت کنید و در این زمینه می توانید از گیاهان بومی که سازگاری بیش تری با محیط دارند، نیز استفاده کنید. نور یکی از عوامل مهم برای رشد گیاه است و چه بهتر که این نور طبیعی باشد. اما چنانچه دیوار سبز را داخل منزل یا اداره به کار می برید و نور چندانی هم ندارید، جای نگرانی نیست. برخی گونه های گیاهی در سایه هم مقاومت می کنند و شما می توانید از میان آن ها انتخاب کنید.