گروه آیسان

گروه طراحی فضای سبز  آیسان خلیلی آذر که در زمینه خدمات طراحی ، مشاوره ، اجرا و نگهداری فضای سبز و خدمات کشاورزی فعالیت میکند

اطلاعات تماس
ایران - تهران - البرز
تهران-البرز-اصفهان-مازندران
info@aisangroup.com
9124660401 98+

احداث گلخانه

احداث و اجرا

احداث گلخانه

گلخانه فضایی است که در آن عوامل محیطی تحت کنترل بوده و جهت کشت گل و گیاه و تولید محصولات خوراکی در تمام فصول مختلف سال، کاربرد دارد. امروزه به دلیل مزیت هایی که کشت گلخانه ‏ای نسبت به کشت در هوای آزاد دارد، احداث گلخانه برای تولید محصول و پرورش گل و گیاه، بسیار گسترش یافته و مورد توجه تولیدکنندگان قرار گرفته است.

گلخانه برای نخستین بار در قرن ۱۷ برای تولید میوه‏های خارج از فصل و گل و گیاهان زینتی در اروپا تاسیس شد و تا پیش از سال ۱۹۵۰ میلادی تنها گلخانه‏ های شیشه وجود داشتند که البته این گلخانه ‏ها بسیار پر هزینه هستند؛ زیرا مصرف سوخت در این فضا بسیار بالاست و نیاز به اسکلت‏ بندی محکم دارد.

احداث گلخانه در ایران برای نخستین بار در سال ۱۳۴۰ و در شهر اصفهان با تاسیس گلخانه ‏های چوبی شروع و سپس به بقیه استان‏ ها گسترش یافت که امروزه این گلخانه ‏ها علاوه بر تامین نیاز داخل، محصولاتی به خارج از کشور نیز صادر می‏کنند.

مزایای کشت گلخانه ‏ای

کشور ما به علت مشکلاتی از قبلی کم ‏آبی و شرایط ویژه آب و هوایی نیازمند تغییر نظام کشت ‏و کار است که در این زمینه احداث گلخانه یکی از راهکارهای مناسب محسوب می‏‏شود. مواردی از مزیت‏ های کشت گلخانه‏ای :
۱٫ صرفه ‏جویی قابل توجه در مصرف آب
۲٫ تولید بیش از یک محصول در طول سال
۳٫ عدم وابستگی به شرایط جوی و تنظیم کشت با توجه به نیاز بازار
۴٫ افزایش تولید ۱۰ برابری نسبت به کشت در هوای آزاد
۵٫ بالا رفتن کیفیت محصول تولیدشده با کنترل دقیق ‏تر آفات با روش ‏های کنترل بیولوژیکی